ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп : Првите луѓе на СДСМ во прилепската полиција директно впуштени во партиска кампања и активности на терен

Залудни се сите барања на изговори од СДСМ дека нивните кадри во МВР работеле професионално и во интерес исклучиво на граѓаните. Нивните кадровски решенија, командири, началници, шефови, се се’ само не професионалци. Се вели во писмената реакција на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, која доаѓа по реакцијата на СДСМ на пресот на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Писменото соопштение го пренесуваме во целост.

 

„Доказ за тоа се овие фотографии во продолжение, каде може да се види командирот на Полициската станица Прилеп, Кире Спиркоски-Чипсио, каде присуствува на состаноци со активисти на СДСМ Прилеп, заедно со градоначалникот Јованоски и првите луѓе на партијата.

 

Дали ова е таа посветеност и работа во интерес на сите граѓани?

 

Дали првите луѓе на СДСМ во МВР се директно впуштени во партиска кампања и активности на терен?

 

Ова ли се реформите во полицијата кои ги ветуваа пред граѓаните?

 

 

Доказ за така наречената професионалност се и новите кадровски решенија во ПС Прилеп. Таму од пред некое време вработена е Дафина Спиркоска Гешоска, сестра на партискиот “капо ди тути капи” од СДСМ Прилеп, Александар Спиркоски – Џемо, како и Александра Бозоска, внука на секретарот на Парламентот, Цветанка Иванова.

 

Граѓаните бараат поголема безбедност и се загрижени од зголемениот број на криминални појави, вооружени грабежи и демолирање на автомобили во сопственост на неистомисленици со владеачката структура.

 

Вчера беа Марјан Ристески и Гоце Стефаноски, а утре може да биде секој друг граѓанин кој не се согласува со ваквата партизираност, непотизам и предавства на државата и народот.

 

За среќа, прилепчани најпрво на 21 април, а потоа и на 5 мај, ќе ја казнат оваа разуздана власт и ќе ја сместат на темната страна од македонската политичка историја“, велат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи