ВИДЕО – 13 годишниот Даниел Лазаревски, од Австралија, улови рекордно голема туна од 150 килограми

Австралиецот со македонско потекло, 13 годишниот Даниел Лазаревски, улови рекордно голема и тешка туна од 150 килограми. Ова не е негов

Дознај повеќе

Витаминка доби специјална награда за добар пример во областа на безбедност и здравје при работа

Витаминка доби Специјална награда за добри примери во областа на безбедност и здравје при работа од Министерството за труд и

Дознај повеќе

Трајковски : Годинава „MARIOVO OFF ROAD EXPERIENCE“ го селиме кај мостот во Зовиќ, новитет е разгледување на Мариово со четирицикли

Мариово го гледаме како една целина и не го делиме на подрегиони. Важно е само да се биде таму. Првите

Дознај повеќе

ВИДЕО – Учениците Македонци и Роми од ООУ „Добре Јованоски“ вистински пример за соживот – заедно се подготвуваат за Велигден

Со вапсување на јајца, правење посни слатки бомбици и декоративни украси учениците од основното училиште „Добре Јованоски“ од Прилеп го

Дознај повеќе

Кабинет на Иванов: Одлуката на Антикорупциска е политичка

Одлуката на Државната комисија за спречување на корупцијата да поднесе прекршочни пријави против шефот на државата  претставува“политичка одлука”, со соопштение

Дознај повеќе

Поништено гласањето на седум избирачки места – на избирачко место во Кичево се гласало на секои 24 секунди

На денешната отворена седница Државната изборна комисија ги разгледа 14-те приговори поднесени од штабот на кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ,

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Заев слушна од свои сопартијци дека партијата во Прилеп му е група од криминално здружение

Почитувани прилепчани, почитувани херои, граѓани со истенчен политички сенс. Дебакал на СДСМ во Прилеп синоќа, дебакл каков што немало до

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien