Прилепчанец нападнат и ограбен пред интернет кафе на ул.„Беровска“

На 06.05.2019 година околу 11.00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека пред интернет кафе на ул.„Беровска“ во Прилеп непознато лице со употреба на сила извршило разбојништво над Е.Б.(31) од Прилеп, при што му одзело пари. Од СВР Битола велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и за целосно расчистување на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи