Голема тепачка во ноќен клуб во Прилеп

На 19 мај во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во ноќен клуб во Прилеп бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две групи од по околу 10 непознати лица.

 

Според пријавеното, тие фрлале и со шишиња, при што искршиле стакла од влезната врата. Се работи на расчистување на настанот, соопшти полицијата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи