Неверојатен тикет на прилепчанец вреден „Хјундаи Туксон“ и 300.000 денари

Maрјан Колчакоски од Прилеп е мајсторот кој ја погоди најголемата квота на натпреварот “ПОГОДИ ЈА НАЈГОЛЕМАТА КВОТА и освои Hyundai Tucson” од Моцарт обложувалници.

 

На својот тикет уплатен за само 20 денари, Марјан погоди квота 11892,63 коефициент и покрај џипот освои добивка во висина од 303.265 денари.

 

„Се чувствувам одлично. Редовно играв и на крајот имав среќа да ја погодам најголемата квота и да го добијам џипот“, изјави Колчакоски.

 

Погледнете за каква мајсторија станува збор!

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.