Неверојатен тикет на прилепчанец вреден „Хјундаи Туксон“ и 300.000 денари

Maрјан Колчакоски од Прилеп е мајсторот кој ја погоди најголемата квота на натпреварот “ПОГОДИ ЈА НАЈГОЛЕМАТА КВОТА и освои Hyundai Tucson” од Моцарт обложувалници.

 

На својот тикет уплатен за само 20 денари, Марјан погоди квота 11892,63 коефициент и покрај џипот освои добивка во висина од 303.265 денари.

 

„Се чувствувам одлично. Редовно играв и на крајот имав среќа да ја погодам најголемата квота и да го добијам џипот“, изјави Колчакоски.

 

Погледнете за каква мајсторија станува збор!

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи