Останаа само уште 130 км. до Истанбул, Филип и Христијан пристигнаа во Текирдаг

Филип Илиоски и Христијан Мојсоски денеска пристигнаа во Текирдаг. Тоа е претпоследната станица од нивната тура „Bike tour Bosphorus“ на која тие планираат за 5 дена да поминат над 800 км. од Прилеп до Истанбул.
„Денеска влеговме во Турција и пристигнавме во Текирдаг. Ова беше рутата со најмногу елевација и беше долга 160 км. Ни останува утре да извозиме уште 130 км. до Истанбул“, истакнаа за Инфо Компас, Филип и Христијан.
Тие ќе бидат првите прилепчани кои поминале со велосипеди дестинација од 800 км. за само 5 дена.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи