Сообраќајните правила не важат за државните функционери

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Вицепремиерот Бујар Османи е фатен на снимка на која се гледа како со службениот автомобил поминува на црвено, а вози и по сообраќаен остров.

 

На социјалните мрежи веднаш следеа лавина коментари дека за функционерите не важат законите, или дека вака никогаш нема да влеземе во Европа.

 

„Кога си со службено возило законите не вaжaт за тебе“, пишува Фуркан Салиу кој го сподели видеото.

 

 

Да потсетиме, вчера заменик министерот за култура Владимир Лазовски учествуваше во сообраќајна несреќа, кога со службеното возило, преминувајќи преку полна линија се судри со мотоцикл.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи