Свадбен подарок грепки кој на прилепчаните Јасмина и Бојан Симоновски им донесе 100.000 денари

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Јасмина и Бојан Симоновски од Прилеп како свадбен подарок добиле инстант лозови од повеќето гости на свадбата. Од инстант лозовите имало неколку со помали добивки, но ЗЛАТНАТА РИПКА им донесе добивка вредна 100.000 денари.

 

„Пресреќни за својата СРЕЌА ПЛУС добивка ја посетија Државна лотарија и ја подигнаа својата добивка” – информираат од Државната лотарија на Македонија.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи