ВИДЕО – Прилепчанец моли да го згрижат институциите, живее со отворена рана на ногата

Прилепчанецот Борис Мирчески 2,5 месеци живее со отворена рана на ногата. Поради тоа стапалото комплетно му поцрнело. Во станот од

Read more

Милошоски: Седум членки биле против отворање преговори со Северна Македонија

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, на „Твитер“ објави дека седум земји членки на Европската Унија гласале против отворањето преговори со Северна

Read more