Езерцето во Паркот кај судот доби нов железен мост и нова урбана опрема

ЈКП „Комуналец“ – Прилеп започна со обновување на дел од урбаната опрема во Паркот кај судот. По 10-тина години од неговата изградба, се врши замена на комуналната инфраструктура како клупи и корпи за отпадоци, а се обновуваат и садниците.

 

Исто така по барање на граѓаните кои реагираа и до редакцијата на порталот Инфо Компас дека дрвениот мост не е безбеден за нивните деца, истиот денеска беше заменет со железен.

 

Од ЈКО „Комуналец“ велат дека пролетва во овој парк биле засадени нови зимзелени украсни растенија од сортата Туја Деница и Туја Смарагд.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи