ВИДЕО – Инвалид од прилепско не може да оствари ниту инвалидска, ниту семејна пензија поради бирокатски причини

Лавиринтите и апсурдите на бирократскиот систем во државава со години не му овозможуваат на 49 годишниот Сашо Атанасоски од прилепското

Дознај повеќе

Заменик министерот за образование Петар Атанасов поднесе оставка поради немањето реформи во секторот

Заменик министерот за образование Петар Атанасов преку социјалната мрежа „Фејсбук“ објави дека поднесува оставката од функцијата, но и од учество

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јанески : ВМРО-ДПМНЕ да се извини за лагите околу пречистителната станица, ајде заедно да го провериме видео надзорот

Во минатиот петок општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ имаше прес конференција на која пласираше нова невистина, овој пат поврзано со работењето

Дознај повеќе

Садула Дураку – министерот кој 17 години е на власт и знае да работи на „Интернет експлорер“

Садула Дураку од ДУИ, досегашниот министер за животна средна, кој е предложен за нов министер за политички систем, имал познавања

Дознај повеќе