Општина Крушево : Службите благовремено го изгасија пожарот и состојбата околу депонијата е стабилизирана

Општина Крушево демантира дека градската депонија гори. Реакцијата на Општината ја пренесуваме во целост.   „Дезинформација е дека депонијата повторно

Дознај повеќе

Јовески: Не штитиме никого во „Рекет“, сите ќе бидат распитани

Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески изјави дека секој инволвиран во случајот „Рекет“ ќе биде распитан и дека Обвинителството постапува неселективно.

Дознај повеќе

Стефанова: Јанева бараше предметите да се затворат и осомничените да не одат во затвор

Лиле Стефанова, јавен обвинител во Специјалното јавно обвинителство, која е и предметен обвинител за случајот „Империја“ кој се води против

Дознај повеќе

„Ла Верита“ објави нова снимка: Јанева на Камчев – не се секирај ќе биде се во ред!

Интернет изданието на италијанскиот весник „Ла Верита“ утрово објави нови делови од снимката за исплатата на притвореникот Орце Камчев кон

Дознај повеќе

ВИДЕО – Годинава домаќини физикална, в година инфективно – во прилепската болница одбележан празникот Свети Пантелејмон

И оваа 4-та година по ред докторите, медицинскиот персонал и другите вработени од прилепската болница „Борка Талески“, како и многубројните

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ракотворбите на крушевските жени дел од креациите на најпрестижните модни куќи во САД, Франција и Италија

Крушево кое некогаш било синоним за висока мода и следење на светските трендови, тоа продолжува да биде и денес. Можеби

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien