Општина Крушево : Службите благовремено го изгасија пожарот и состојбата околу депонијата е стабилизирана

Општина Крушево демантира дека градската депонија гори. Реакцијата на Општината ја пренесуваме во целост.   „Дезинформација е дека депонијата повторно

Read more

Јовески: Не штитиме никого во „Рекет“, сите ќе бидат распитани

Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески изјави дека секој инволвиран во случајот „Рекет“ ќе биде распитан и дека Обвинителството постапува неселективно.

Read more

ВИДЕО – Годинава домаќини физикална, в година инфективно – во прилепската болница одбележан празникот Свети Пантелејмон

И оваа 4-та година по ред докторите, медицинскиот персонал и другите вработени од прилепската болница „Борка Талески“, како и многубројните

Read more

ВИДЕО – Ракотворбите на крушевските жени дел од креациите на најпрестижните модни куќи во САД, Франција и Италија

Крушево кое некогаш било синоним за висока мода и следење на светските трендови, тоа продолжува да биде и денес. Можеби

Read more