Тешко повреден градежен работник во Прилеп

Градежен работник бил донесен во прилепската болница со тешки повреди.

 

Вчера попладне во 14 часот и 40 минути во Полициска станица Прилеп било пријавено дека во Општата болница Прилеп бил донесен С.С.(50) од Прилеп, кој се здобил со тешки телесни повреди при изведување на градежни работи во куќа на улица „Пчиња“ во Прилеп.

 

За настанот е известен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи