ВИДЕО – Црквата Св. Кирил и Методиј – Параклис, со литургија во живо на Фејсбук за денешниот празник Лазарова сабота

Црквата Свети Кирил и Методиј во Прилеп или кај народот позната како Параклис денеска преку социјалната мрежа Фејсбук, преку профилот на теологот и чтец Андреј Иваноски, вршеше пренос во живо на Литургијата по повод празникот Лазарова Сабота.

 

Од црквата најавуваат дека литургиите и службите за претстојните празници, пред Велиигден како и за самиот празник верниците ќе можат да ги следат на ваков начин.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи