Почина протоереј – ставрофор Благоја Станкоски, архиерејски намесник на Прилепското архиерејско намесништво

Од црквата Свето Благовештение во Прилеп соопштиија дека денеска се упокои во Господа, протоереј – ставрофор Благоја Станкоски, архиерејски намесник на Прилепското архиерејско намесништво.

„Прими ја неговата душа Господи, да влезе во Небесниот Ерусалим, како што Ти влезе во земниот Ерусалим, на денешниот ден“, велат во кратката информација од Свето Благовештение.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи