ВИДЕО – Повеќе мајки снимија видео за поддршка на предвреме родените бебиња

Повеќе мајки снимија видео за поддршка на предвреме родените бебиња, чиј број во последниот период се зголемува. Видеото е снимено во домашни услови поради актуелната ситуација. Организатор на проектот е ФБ групата на Организација на мајки на предвремено родени деца кој постои веќе 6 години. Целта на ова видео била да се даде поддршка на мајките и предвреме родените деца.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи