ВМРО-НП: Владата да купи големи количини нафта и да ги пополни стоковите резерви на држвата

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Жалиме што не гледаме никаква активност од владата на Македонија за купување на нафта во големи количини со која би ги пополнила стоковите резерви на држвата, соопшти ВМРО Народна.

 

„Пред нашите очи се случува историски крах на цената на нафтата и додека сите држави ги пополнуваат и последните цистерни од страна на нашата држава немаме никаква акција. Сметаме дека владата има повеќе опции со кои освен како нем набљудувач на овој економски процес може да се вклучи со класичен бизнис модел кој несомнено ќе донесе заштеда па дури и екстра профит во оваа тешка економска ситуација“, соопшти партијата на Љубчо Георгиевски.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи