МВР купува хируршки маски од прилепски „Гифти текст“ за 1,1 милион евра

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Министерството за внатрешни работи во постапка со преговарање без објавување оглас склучи договор за набавка на хируршки со ластик и на врзување за еднократна употреба со „Гифти текст“ од Прилеп.

 

Вредноста на склучениот договор е околу 1,1 милион евра

 

ИЗВОР : emagazin.mk

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи