И денеска во Прилеп нема новозаболени од коронавирус

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во општина Прилеп денеска нема новозаболени од коронавирус, а едно лице оздравело од заразната болест. Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 44.

 

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 8 лица, од кои 7 се позитивни на коронавирус.

 

 

Во самоизолација се наоѓаат 65 лица.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video