Регистрирани 218 прекршоци за неносење заштитни маски во изминатото деноноќие

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Во текот на изминатото деноноќие полицијата регистрирала  218 лица кои не носеле заштитна опрема за лице како една од здравствените мерки против ковид-19.

 

Казната изнесува 20 евра, а доколку се плати на самото место е 10 евра.

 

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од владата со цел справување со ковид -19.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи