Прилеп денес со двајца оздравени и без новозаразени од ковид-19

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, вторник 4 август:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 51, од кои 36 се наоѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување.

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 51 лице.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 333.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи