Прилеп денес со двајца оздравени и без новозаразени од ковид-19

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, вторник 4 август:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 51, од кои 36 се наоѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување.

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 51 лице.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 333.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.