Заев најавува дека учебната година да почне на 1 октомври

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Учебната година најверојатно ќе почне на 1 октомври, изјави денеска манадатарот Зоран Заев.

 

„Школската година нема да почне на 1 септември. Тенденцијата на подготовките поради здравствените протоколи ја носат работата тоа да биде на 1 октомври. На првата владина седница ќе биде донесена одлука, а ќе следуваат и законски измени“, изјави Заев.

 

Претходно, министерот за образование Арбр Адеми кажа дека учебната година најверојатно ќе почне на 15 септември.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи