Заев најавува дека учебната година да почне на 1 октомври

 

Учебната година најверојатно ќе почне на 1 октомври, изјави денеска манадатарот Зоран Заев.

 

„Школската година нема да почне на 1 септември. Тенденцијата на подготовките поради здравствените протоколи ја носат работата тоа да биде на 1 октомври. На првата владина седница ќе биде донесена одлука, а ќе следуваат и законски измени“, изјави Заев.

 

Претходно, министерот за образование Арбр Адеми кажа дека учебната година најверојатно ќе почне на 15 септември.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.