Денеска двајца починати и 9 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 9 случаи на заболени од коронавирус.

 

Од последици на коронавирусот, починаа две лица на возраст од 54 и 78 години.

 

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 106. Од нив, 84 лица се наоѓаат на домашно, а 22 на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 456.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи