ЗАСТРАШУВАЧКО ВИДЕО: Тригодишно девојче летна во воздухот закачена на змај

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Тригодишно девојче на фестивал на змаеви во градот Хсинчу, Тајван ја потресе светската јавност. На засташувачкото видео кое е снимено од публиката се гледа како неколку лица подготвуваат голем змај, но поради силниот ветер леталото нагло се качува во воздух и со своите конци повлекло и тригодишно девојче.

 

 

Девојчето неколку секунди висеше на опашката на леталото, по намалувањето на ветерот девојчето беше фатено од публиката и истото поминало само со неколку гребнатинки, пишуваат локалните власти, а пренесе Би-Би-Ес.

 

Градоначалникот на Хсинчу преку социјалната мрежа фејсбук се извини за инцидентот и истакна дека градските власти ќе се погрижат вакво нешто во иднина повеќе да не се случува.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи