Почина лице на возраст од 65 години, нема новозаразени од ковид-19 во Прилеп

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, понеделник 31 август:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема нови случаи на коронавирус, а 3 лица оздравеле од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 109, од кои 85 се наоѓаат на домашно, а 24 на болничко лекување.

 

  • Од последици на заразната болест, почина едно лице на возраст од 65 години. Вкупниот број на починати изнесува 29.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 463.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.