Во последните 24 часа регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19

Facebook
Twitter
Email
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19 во:

 

-Скопје 20
-Куманово 3
-Дебар 1
-Прилеп 3
-Тетово 1
-Струмица 4
-Кочани 9
-Пробиштип 1
-Пехчево 1
-Виница 2
-Делчево 1
-Свети Николе 2

 

Починати се 4 пациенти од Скопје (73 и 62г), Куманово (69г) и Тетово (72г).

 

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 61 оздравен пациент од:

 

-Скопје 21
-Куманово 3
-Штип 2
-Тетово 5
-Струга 6
-Битола 1
-Гостивар 4
-Гевгелија 2
-Крива Паланка 2
-Радовиш 3
-Кочани 6
-Пробиштип 2
-Виница 2
-Свети Николе 1
-Кичево 1

 

Досега во земјата се направени вкупно 185.708 тестирања на Ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот.

 

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17674, бројката на оздравени пациенти е 14642, на починати е 729, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2303.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи