Цените на горивата за оваа недела остануваат непроменети

Facebook
Twitter
Email
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која малопродажните цени на горивата остануваат на исто ниво како минатата недела.

 

Еуросупер БС-95 и натаму ќе се продава за 60,50 (денари/литар), Еуросупер БС-98 за 62,50 денари, Еуродизел (Д-Е V) за 49,50 денари, Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 49,50 денари, а малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 0,355 ден/кг и ќе изнесува 25,666 ден/кг.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи