643 прекршоци за неносење заштитна маска за лице во последните 24 часа

Facebook
Twitter
Email
Print

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


 

Во текот на изминатото деноноќие, на територијата на Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 643 прекршоци, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

 

Казната за неносење лична заштита за лице во јавни затворени простории, согласно мерките и протоколите за заштита од ширење на коронавирусот, изнесува 20 евра.

 

МВР и денеска апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид -19.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи