Прегазен пешак на патот Прилеп– Крушево во близина на Големо Коњари

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


На 01.10.2020 во 09.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп– Крушево, патничко возило „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од И.З.(34) од с. Кривогаштани, прилепско, удрило во пешакот Д.Б. (44) од с. Големо Коњари, прилепско. Во незгодата, Д.Б. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница Прилеп. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи