Почина Амди Бајрам

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам поради проблеми со срцето во болницата Жан Митрев.

 

Посмртно ќе му биде направен и тест за Ковид 19, за што му бил земен брис.

 

Тој беше долги години претседател на партијата Сојуз на Ромите.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи