Поранешниот поглавар на ИВЗ: Со моја интервенција Пендаровски победи на претседателските избори

  Поранешниот поглавар на ИВЗ, Сулејман Реџепи на синоќешното гостување на ТВ21 изјави дека со негова интервенција актуелниот претседател на

Read more

ВИДЕО – Ѕнда – прилепскиот „Градски мајстор“ и иноватор чија крајна цел е вселената

Создавање на електрична енергија од обичен провев, преку т.н. вентури ефект. Уред што би можело да го има секое домаќинство

Read more