Денес променливо облачно со сончеви периоди, од утре дожд

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди почести во источните делови. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 3 °C до 18 °C.

Од утре, петок, 23 април, промена на времето, облачно со врнежи од дожд, на места пообилни особено во југозападните делови. Температурата во Прилеп и регионот до 18 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи