Јованоски: Асфалтиран патот до манастирот Св. Архангел Михаил


Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски на својот Фејсбук профил сподели информација за асфалтирањето на патот до манастирот Св. Архангел Михаил во должина од 240 метри. Воедно, тој ја честита денешната слава Голем Петок на жителите на населбата Варош.

„Со новиот асфалт, значително се подобрува неговата пристапност, како за варошани и за останатите граѓани на Прилеп, така и за големиот број туристи кои во голем број го посетуваат манастирот „Св.Архангел Михаил“. Нека е за многу години утрешниот ден Голем Петок“, објави Јованоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи