Прошетка во природа по повод „Светскиот NASH Ден“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


По повод „Светскиот NASH Ден“ кој оваа година се одбележува на 10-ти јуни, нашата организација организира прошетка во природа, која ќе се реализира на ден 06.06.2021 во недела со почеток од 08:30 часот.

Овој настан има за цел да промовира здрав начин на живот во борбата против прекумерната тежина, која се појавува во се поголем број кај децата. Почетна точка на овој настан ќе биде манастирот Св. Димитрија село Селце. Прошетката ќе се реализира по однапред означена и обезбедена патека, во придружба со водичи.

За сите деца ќе има обезбедено едно шишенце со вода, еден здрав оброк, како и маски и дезинфекциони средства. Исто така ќе има и организиран автобуски превоз до манастирот, а во зависност од пријавените ќе биде одредено собирното место.


Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video