НУК: Повеќе од 100 свадби организирани во првиот викенд од јуни по пауза од 14 месеци без прослави

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Над 100 свадби биле организирани првиот викенд од јуни откако Владата дозволи да се организираат прослави под посебни протоколи по пауза од 14 месеци, информираат од Независната угостителска комора (НУК).

НУК наведува дека се одржуваат свадби и други веселби и прослави низ Македонија наспроти многуте нелогичности и пропусти во новите протоколи.

НУК формираше и сопствен регистар за свадби, прослави и веселби кој го става на располагање на сите угостители, како и државни институции, комори и здруженија, за да можат да се исполнат барањата во точка 7 од протоколите за организирање на вакви настани.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video