Потребна крв за 23 годишно момче од Прилеп од било која крвна група

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На социјалните медиуми се споделува објава за потреба од единици крв од било која крвна група за наш сограѓанин, 23 годишно момче, Виктор Петрески кој е хоспитализиран во Аџибадем Систина и има пост-оперативни компликации.

Во продолжение, објавата во целост:

„Здраво на сите.

Потребни се единици од било која крвна група (крв за крв) за Аџибадем Систина за Виктор Петрески, 23 годишно момче од Прилеп кое моментално има големи пост-оперативни компликации и му треба нашата помош.

Кој е во можност, Ве молам утре од 7:00 до 12:00 часот да донирате во центарот за трансфузија во Вашиот град“, стои во објавата.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи