НАШЕ ВРЕМЕ- Интервју со ракометарот Давид Марковски и за ставовите на младите околу реформите во образованието


Во ова второ издание на емисијата „Наше време“, чии водителки се Теона Крстеска и Сања Дамеска, ќе може да го погледнете интервјуто со ракометарот Давид Марковски, а ќе може да ги слушнете и ставовите на младите околу најавените реформи во образованието преку направената анкета – „Печатени или дигитални учебници“, која ја спроведе Инфо Компас за потребите на емисијата „Наше време“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи