Нов асфалт на неколку улици во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Општина Крушево работи на реконструкција на локални улици.

Покрај главната сообраќајница во градот во моментов се работи на реконструкција на 3 локални улици во градот, и санација на улица во населеното место Борино

„Крушево се менува и добива нов изглед, а проблемите на граѓаните се решаваат. Од фотографиите може да се види дека овој пат беше во исклучително лоша состојба и тоа со години. Успеавме да го реконструираме и да обезбедиме проодност и безбедно движење на граѓаните. Паралелно работиме и на реконструкција на главната улица во градот.“; изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи