Ново поскапување на горивата од полноќ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Регулаторната комисија за енергетика ја донесе својата најнова одлука според која малопродажните цени на нафтените деривати во нашата земја повторно поскапуваат.

Во согласност со тоа од ноќеска на полноќ бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 поскапуваат за еден денар, додека цената на Еуродизелот ќе се зголеми за половина денар. Според ова, во текот на следната недела Еуросупер БС-95 ќе се точи за 69,50 денари, Еуросупер БС-98 ќе чини 71,50 денари, а Еуродизел ќе се продава за 62 денари по литар гориво.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи