Тешко повреден возач на мопед во Прилеп во сообраќајна несреќа на ул. „Леце Котески“


На 30.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека во Прилеп на ул. „Леце Котески“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „опел астра“ со прилепски регистарски ознаки управувано од М.Ч.(35) од с. Г.Коњари и мопед „баотијан“ со прилепски регистарски ознаки управувано од Б.С.(30) од Прилеп.

Во незгодата возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градска болница Прилеп. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи