Кривична за прилепчанец кој сакал да размени фалсификувана банкнота од 200 евра

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Р.(21) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Пријавениот, на 05.06.2021 во Прилеп пронашол банкнота од 200 евра за која знаел дека е фалсификат и се обидел да ја размени во маркет, но вработените се посомневале во исправноста на банкнотата, по што пријавиле во ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи