Заев: Вчера се чувствував горд граѓанин на нашата земја

Facebook
Twitter
Email
Print


Исклучително успешно стартуваше пописот во земјавa. Последниот податок покажува дека некаде 94.500 граѓани се попишале, што е исклучително успешно имајќи предвид дека беше недела и дека е прв ден за попис, оцени денеска премирот Зоран Заев.

„Вчера се чувствував горд граѓанин на оваа наша земја, затоа што по 20 години со апелот на сите политички субјекти, со сите општественици, со професионалниот кадар на статистика под раководство на директорот Апостол, нашите граѓани, попишувачи во 50-те региони, исклучително успешно стартуваше пописот во нашата земја. Последниот податок е дека некаде 94.500 граѓани се попишани што е исклучително успешно имајќи во предвид дека е прв ден за попишување и дека е недела. Сакам да им честитам на сите попишувачи но најмногу на сите граѓани“, кажа Заев.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи