Уапсен прилепчанец, полицијата му нашла куршуми за пиштол калибар 7,65 мм

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 29.09.2021 во 08.00 часот на ул.„Гостиварска“ во Прилеп, полициски службеници од Прилеп го лишиле од слобода Б.Д.(47) од Прилеп, затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени куршуми за пиштол калибар 7,65 мм.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 396 од Кривичниот законик.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи