Заев: Аирлија народе, во една рака имаме НАТО, а во другата успешен попис

Facebook
Twitter
Email
Print


Аирлија народе, во една рака имаме НАТО, во другата успешен попис, напиша премиерот Зоран Заев и веднаш го прогласи за успешен со „преку 99 отсто попишани“.

„После 20 години, имаме УСПЕШЕН попис! Заврши пописот – попишани се преку 99 отсто од граѓаните, попишани се околу 1 милиони и 860 илјади граѓани, околу 570.000 домаќинства и околу 840.000 станбени единици. Нека ни е честито, покажавме кој има капацитет, а кој нема. Да сме горди на себе – за само три години, тоа што било невозможно со децении, денес го имаме во нашите раце: во едната рака ни е НАТО, во другата рака – успешен попис. Нека е аирлија“, напиша Заев на Фејсбук.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи