Фејсбук и Инстаграм „паѓаат“ повторно, втор пат неделава

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Голем број корисници пријавиле потешкотии во фукционирањето на Фејсбук и Инстаграм, а во некои земји овие социјални мрежи престанале да работат целосно.

Според „Даундетектор“, кој го следи статусот на некои од најпосетените веб-страници во светот, имало 36.000 пријави за проблеми со Инстаграм околу 19:30 часот по англиско време. За Фејсбук исто така има пријави за нефункционирање.

Ова е вторпат оваа недела популарните социјални мрежи да се соочуваат со проблеми во работата, откако пред само неколку дена го имаа најголемиот повеќечасовен прекин од речиси 7 часа.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи