Дожд и студ низ Македонија – Прогноза за следните 4 денови

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денес ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд кои на места во текот на денот ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

И во следните денови ќе бидеме под влијание на влажна воздушна маса, времето ќе се задржи претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, на места со пороен карактер и проследени со засилен ветер.

Прогноза за 11.10.2021

Минимална температура: 7°C до 12°C

Максимална температура: 11°C до 17°C

Променливо облачно со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Прогноза за 12.10.2021

Минимална температура: 3°C до 10°C

Максимална температура: 10°C до 17°C

Променливо облачно со локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Прогноза за 13.10.2021

Минимална температура: 2°C до 9°C

Максимална температура: 10°C до 16°C

Променливо облачно со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи