СДСМ Прилеп: Ве повикуваме утре да го одбележиме 11 Октомври со голем граѓански марш

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од СДСМ Прилеп повикуваат на граѓански марш по повод одбележувањето на 11 Октомври.

„Денот на народното востание, 11 Октомври, симболот на слободарскиот дух на прилепчани, го одбележуваме со голем граѓански марш.

Утрешниот марш започнува во 13.00 часот пред Участакот и ќе заврши со голем граѓански собир пред Могилата на непобедените.

Секој е добредојден. Маршираме заедно во чест на борците и хероите, кои со својата жртва не’ задолжија да си ја чуваме и градиме татковината“, стои во соопштението од СДСМ Прилеп.

Централниот митинг на СДСМ во Прилеп ќе се одржи истиот ден со почеток од 13.30 пред сала „Македонија“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи