СВР Битола: Во акциска контрола казнети 37 возачи за сообраќајни прекршоци

Facebook
Twitter
Email
Print


На 27.10.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, биле преземени 21 мерка против возачи кои ја пречекориле максималната дозволена брзина надвор од населено место. Отркиени се и 16 други видови.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи