Поради лоши временски услови во Софија сè уште не се полетани авионите со посмртните останки на 45-те жртви од несреќата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Поради лошите временски услови и силниот ветер, двата воени авиона со посмртните останки на 45-те жртви од автобуската несреќа во Бугарија, се уште не полетале од аеродромот во Софија, јави дописникот на МИА од Софија.

Извори за МИА од Софија велат дека се очекува авионите да полетаат најрано за 30 минути, но тоа ќе зависи од метеоролошката ситуација.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи