Стратешки промени во Стопанската комора на Македонија со новиот концепт на работа „Комора на иднината“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Стопанската комора на Македонија најавува неколку стратешки промени во работењет и го претстави новиот концепт на работа насловен како „Комора на иднината“.

Клучната промена е функционирањето на четири нови совети фокусирани на развој, иновации и знаење, кои треба да креираат алатки за таа цел како што се Институт за извоз, Школа за бизнис лидери, Клуб на извозници, Клуб на старт ап компании, Модули за поддршка на мали и средни претпријатија, Берза на труд, преквалификации, вмрежувања, едукација, како и организирање на меѓународни конференции.

Советите веќе се конституирани со усвоени програми за работа и финансиски планови и ќе стартуваат со работа од утре.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи